Na zdjęciu Dyrektor Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego Jerzy Cachel z Dyrektorem Instytutu Nauk Technicznych UP - Panem Henrykiem Noga

Podpisanie porozumienia z kolejną uczelnią wyższą.

Po rozpoczęciu w 2022r. współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym nastąpiło nawiązanie współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie. 27 stycznia 2023r. Dyrektor Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach Pan Jerzy Cachel podpisał porozumienie z Dyrektorem Instytutu Nauk Technicznych UP - Panem Henrykiem Noga o wzajemnej współpracy.

Poczta walentynkowa w Szkole

Jak wiadomo 14 lutego obchodzone są Walentynki. Z tej okazji w naszej szkole rusza "Walentynkowa Poczta".

Jeśli chcesz złożyć komuś życzenia... wrzuć walentynkę do naszej skrzynki, która została umieszczona na korytarzu koło sali numer 1.

Skrzynka dostępna jest od dnia 24.01.2023 do 14.02.2023 do godziny 8:00.

Gwarantujemy pełną dyskrecję :D

Przewodniczący Szkoły
Damian Sroka

Na zdjęciu laureat - uczeń klasy 4TR Maciej Sroka. Nagrodę wręcza pani dr Małgorzata Bajer – Kierownik Wydziału Promocji i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Myślenicach oraz pani Joanna Gaździk z Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myślenicach

W dniu 12.01.2023r. odbyło się wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie na wykonanie ulotki profilaktycznej "STOP UZALEŻNIENIOM" dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu myślenickiego. Konkurs organizowany był przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Myślenicach, a fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Myślenicach.

Podczas wręczania nagród podkreślono jak ważne jest zaangażowanie młodzieży w przeciwstawienie się zagrożeniom niszczącym zdrowie często już w bardzo młodym wieku. Zwrócono uwagę na to, że znane od dawna uzależnienia od alkoholu, środków psychoaktywnych czy papierosów nadal są dużym problemem, jak również fakt, że pojawiły się nowe, niebezpieczne uzależnienia behawioralne takie jak uzależnienie od gier, komputera, mediów społecznościowych, a nawet zakupów czy hazardu.

klasa technik programista wraz z Dyrektorem oraz Starostą i Wicestarostą na otwarciu nowej pracowni komputerowej

16 stycznia br. w Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach miało miejsce otwarcie nowej pracowni komputerowej.

W sali 17 budynku informatycznego wymieniono stary sprzęt elektroniczny na 18 nowych komputerów, dzięki którym możliwa będzie nauka między innymi dla pionierskiego kierunku w powiecie myślenickim, jakim jest technik programista.

Otwarcia nowej pracowni dokonał Dyrektor Zespołu Szkół – Jerzy Cachel wraz ze Starostą Powiatu Myślenickiego – Józefem Tomalem i Wicestarostą – Rafałem Kudasem w obecności uczniów pierwszej klasy Technikum w zawodzie technik programista.

Dawca krwi Damian Sroka

Uczniowie naszej Szkoły kolejny raz wykazali się wzorową postawą społeczną i udowodnili, że w różnych sytuacjach można na nich liczyć.

Dnia 12.01.2023 r. uczestniczyli w akcji krwiodawstwa, tym samym mieli możliwość przyczynić się do uratowania życia drugiej osobie. Akcja odbyła się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Myślenicach.

Każdy z uczniów przeszedł pomyślnie proces weryfikacji, dzięki czemu oddaliśmy łącznie 4950ml krwi!

Wizyta na UP, klasa 1tia z opiekunami

Klasa 1TIa wraz z wychowawczynią Panią Aleksandrą Szymską, Panem dyrektorem Jerzym Cachlem i nauczycielem Panem Pawłem Bielą pojechała na wycieczkę do Krakowa. Celem naszej wizyty był Uniwersytet Pedagogiczny, gdzie mogliśmy uczestniczyć w zajęciach matematycznych.

O godzinie 13.50 spotkaliśmy się pod szkołą, gdzie z uśmiechem na twarzach wszyscy uczestnicy wyruszyli autokarem w stronę Krakowa. Po przybyciu na miejsce klasa została zaproszona do sali 114 na lekcję matematyki. Zajęcia prowadziła Pani dr Agnieszka Kowalska - pracownik wydziału matematyki UP. Temat jakim się zajęliśmy to „Problem Podziału”.