Plakat i prace Izy, autor: E. Górecka

Środowe jesienne przedpołudnie zgromadziło w Galerii Bakałarz, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej w Myślenicach, chętnych do obejrzenia wystawy pt. „Otwarcie na świat”. 22 listopada odbył się tam bowiem wernisaż prac malarskich Izabeli Bochenek, uczennicy 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. A Średniawskiego w Myślenicach.

Pomysłodawczyniami wystawy są Elżbieta Górecka i Arleta Garbień, które obserwowały Izę od jakiegoś czasu i jej talent zwrócił ich uwagę. Jest ona wyróżniającą się uczennicą. Nauczycielki śledziły jej rozwój, zainteresowanie sztuką i zaproponowały pomoc w organizacji wystawy. Iza przygotowała prace i wspólnie z kuratorką ekspozycji i opiekunem galerii Kingą Hechsman dokonały ich wyboru.

Projekt "Chłopi"

Premiera "Chłopów" DK Welchman i H. Welchmana zbiegła się z omawianiem tematyki tej lektury w klasie 3 LO. Klasa uczestniczyła w seansie filmowym. Jednym z zadań projektu, który klasa realizowała były opracowanie zagadnień tradycji i obyczajów w lekturze. Nie skupiliśmy się więc tylko na tomie jesień i zima (bo realizujemy go przy rozszerzeniu) ale uczniowie mieli do dyspozycji całą lekturę.

Laureaci XX Powiatowych Zawodów Matematycznych

Laureaci
XX Powiatowych Zawodów Matematycznych
pod Patronatem Starosty Powiatu Myślenickiego
17 listopada 2023 r.

Podaj Łapę - gwiazdka dla bezdomnych psów i kotów 2023

Dzień Życzliwości, który przypada w dniu 21 listopada przypomina o sile małych gestów, a jednym z nich może być pomoc zwierzętom ze schroniska w Harbutowicach.

Adopcja, pomoc, czy nawet edukacja społeczna to sposoby, by uczynić różnicę w życiu bezdomnych zwierząt.

W Dniu Życzliwości serdecznie zachęcamy do zaangażowania się, ponieważ nawet najmniejszy gest może sprawić, że świat stanie się lepszym miejscem dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

- Samorząd Uczniowski

Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości 2023

Jak co roku w listopadzie w naszej Szkole uroczyście obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości (11 listopada). Klasy drugie przygotowały z tej okazji spektakl patriotyczny upamiętniający wydarzenia z przed 105 lat związane z powrotem Polski na mapę Europy. Na zakończenie uroczystości o godzinie 11:11 wszyscy obecni uczniowie zaśpiewali 3 zwrotki Hymnu  Polski - Mazurka Dąbrowskiego. 

MK

Zaproszenie na wernisaż

Izabela Bochenek to uczennica klasy 3LO Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach. Od lat interesuje się sztuką i rozwija swoje pasje. Eksperymentuje z różnymi technikami malarskimi, stąd wśród jej prac obrazy malowane pastelami, akrylami. Inspiruje ją otaczająca rzeczywistość i obrazy różnych artystów. Swoją przyszłość Iza wiąże z ASP. Zdecydowała się odważnie pokazać swoje prace szerszemu gronu, dlatego zaprasza na swój pierwszy wernisaż, który będzie odbędzie się 22.11.2023 r. w Galerii Bakałarz, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej w Myślenicach. Prace przygotowane na wystawę będzie można tam obejrzeć do końca grudnia.

Serdecznie zapraszamy!

EG, AG