Plakat konkursu, autor: GOKiS Pcim

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego poświęconego pamięci Elżbiety Guśpiel - wspaniałej poetki z Pcimia, osoby o pięknym sercu, kobiety niezwykle skromnej, chętnie niosącej pomoc innym. Poprzez ten konkurs chcemy, by pamięć o Eli była wciąż żywa i trwała jak najdłużej. Każda kolejna edycja pokazuje, że warto podejmować podobne inicjatywy, odkrywać nowe talenty, a przy okazji pokazać innym nasz region, jakże piękny i bogaty także w duchowe wartości.

O Mistrzostwach "...pozwolą Ci szkolić się razem z naszymi partnerami z programowania, składania i budowy komputerów, mikrokontrolerów, a także projektowania i druku 3D oraz podstaw robotyki.

Mobilizująca rywalizacja i atmosfera mistrzostw zmotywuje Cię do wejścia na najwyższy poziom Twoich umiejętności.

#nieOgraniczajSię

Więcej informacji na stronie: https://mistrzostwait.com/

Zgłoszenia przyjmują nauczyciele przedmiotów informatycznych - Patrycja Cholewa, Krzysztof Janus, Józef Jasek (najlepiej przez Dziennik Elektroniczny) w terminie do 3 października 2022 r.

PC

Polecamy - bardzo fajną olimpiadę, złożoną z 3 etapów: szkolnego, wojewódzkiego oraz ogólnopolskiego. Tematyka bliska każdemu uczniowi.

Zgłoszenia do Samorządu Szkolnego a konkretnie do Daniela Karkosza (4TI) oraz do opiekuna - Patrycji Cholewa - przez Dziennik Elektroniczny do dnia 7 października.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: http://prawaucznia.pl/iii-edycja-olimpiady-wiedzy-o-prawach-ucznia/

PC

„Elektronika – by żyło się łatwiej” - konkurs

Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej już po raz szósty organizuje konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych na projekt będący praktycznym zastosowaniem szeroko pojętej elektroniki, informatyki lub automatyki.

Biblioteka szkolna w ZS im. A. Średniawskiego

Wakacje minęły, a więc zapraszam wszystkich czytelników w gościnne progi biblioteki! Czekają na was nowości, bestsellery, lektury, literatura popularnonaukowa, fachowa, audiobooki i wiele innych ciekawych pozycji. Tradycyjnie w bibliotece możecie również skorzystać z dostępu do sieci.

Również biblioteka działa w internecie. Na stronie szkoły znajdziecie dostęp do katalogu online: https://m008695.molnet.mol.pl/, gdzie w szybki i wygodny sposób możecie przejrzeć zbiory biblioteczne i zarezerwować dla siebie konkretną pozycję, a także przedłużyć termin zwrotu. Wszystkie informacje o bieżącej działalności biblioteki publikowane są na bieżąco w mediach społecznościowych: na Facebooku i Instagramie - szukajcie profilu @bibliotekazs.

Informujemy, że od dnia 09.09.2022 r. w godzinach 8.00 – 15.00 w sekretariacie Szkoły można odebrać wyniki egzaminu maturalnego oraz egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.