Nowości biblioteczne z zakresu beletrystyki

Książki podarowane przez was w akcji "Wiosenne porządki - wietrzenie księgozbiorów" zostały już opisane i włączone do księgozbioru bibliotecznego. Wśród nich znajdziecie dużo ciekawych pozycji: książki fantastyczne i obyczajowe dla młodzieży, thrillery, romanse, historyczne, sensację, obyczajówki, a także interesujące pozycje poradnikowe i popularnonaukowe. Słowem - dla każdego coś dobrego! Zapraszam do odwiedzenia szkolnej biblioteki!

AG

Praca uczniowska przygotowana na lekcjach języka polskiego, autor: E. Górecka

Klasy 4 TpR i TIa na  języku polskim "wchodzą" w tematykę wojny i okupacji. Początkowe lekcje poświęciliśmy poezji K.K. Baczyńskiego i T. Gajcego. Potem przed uczniami były m.in. lekcje dotyczące analizy i interpretacji "Opowiadań" T. Borowskiego. By odświeżyć sobie wiedzę na temat dramatu II wojny światowej i ją usystematyzować, uczniowie mieli przygotować wybrane przez siebie materiały dotyczące tej tematyki, stanowiące swoistego rodzaju kompendium tamtych zdarzeń.

Ani się nie obejrzeliśmy, jak nadszedł maj. Absolwentów klas czwartych czeka teraz najważniejszy egzamin w ich życiu, a pozostałych uczniów – chwila oddechu przed ostatnią prostą.

W nowym numerze gazetki szkolnej "bez_nazwy//" przybywamy więc z ostatnimi radami dla maturzystów. Pamiętajcie, że trzymamy za Was kciuki! Na majówkę mamy też dla naszych czytelników przeróżne propozycje spędzenia wolnego czasu. Wycieczki, rozrywki kulturalne, zadbanie o siebie, coś dobrego na ząb… – zachęcamy do aktywnego wykorzystania tego wolnego czasu. Tradycyjnie podsumowujemy też ostatnie wydarzenia w szkole i sukcesy naszych uczniów.

Zapraszamy do lektury i życzymy udanej majówki!

Redakcja

 

W akcji zebrano ponad 100 książek, autor: A. Garbień

Zakończyła się akcja "Wiosenne porządki - wietrzenie księgozbiorów", a więc czas na krótkie podsumowanie. Dzięki 15 darczyńcom zebrano aż 103 książki!

Jeszcze raz ogromnie dziękuję wszystkim tym osobom, które zdecydowały się podzielić swoimi zbiorami, a byli to: Dawid Jaśkowiec, Nikola Stręk, Franciszek Pilch, Julia Obidowicz, Paweł Gawęda, Dariusz Szilder, Marek Maślak, Marcin Ożóg, Mateusz Ożóg, Eliza Salawa, Radosław Święch, Antoni Kornacki, Natalia Gawęda, Gabriela Cygan i Aleksandra Wanat.

Plakat akcji bibliotecznej

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w akcji "Wiosenne porządki - wietrzenie księgozbiorów".

Robisz porządki na wiosnę? Podziel się książkami ze szkolną biblioteką! Czekamy na beletrystykę, literaturę faktu, komiksy, lektury, opracowania naukowe, albumy... - każde słowo drukowane jest na wagę złota!

Imię i nazwisko każdego darczyńcy zostanie umieszczone na podarowanej książce. Uczniowie otrzymają także pozytywne oceny zachowania :)

Zbiórka trwa od 6 do 24 marca.

Redakcja szkolnej gazetki "_bez_nazwy//" z przyjemnością informuje, że ukazał się kolejny numer. Znajdziecie go TUTAJ lub w mediach społecznościowych szkoły i biblioteki. W tym numerze zebrałyśmy informacje o tym, jak rozwija się nasza szkoła i jakie sukcesy odnoszą nasi uczniowie. Znajdziecie tam również różne pomysły, jak urozmaicić sobie ciągnące się długie zimowe wieczory. Zapraszamy do lektury!