Zapraszamy do lektury nowego i pierwszego w tym roku szkolnym numeru naszej gazetki. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Chętnych zapraszamy także do współpracy - informacje u Elżbiety Góreckiej i Arlety Garbień.

Autorki książki wraz z dyrektorem Muzeum Niepodległości w Myślenicach w trakcie spotkania autor: J. Garbień

Przez ostatnich kilka miesięcy bardzo dużo działo się wokół postaci naszego patrona Andrzeja Średniawskiego. Wszystko za sprawą projektu realizowanego przez Muzeum Niepodległości w Myślenicach oraz Lokalną Grupę Działania Ziemi Myślenickiej przy wsparciu burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki.

Biblioteka tymczasowo zamknięta

Informuję, że w związku z koniecznością przeprowadzenia skontrum, czyli inwentaryzacji zbiorów bibliotecznych, biblioteka szkolna będzie nieczynna od 9 października do odwołania (ok. 3 tygodnie).

Uprzejmie proszę o zwrot zaległości oraz o wypożyczenie niezbędnych materiałów do 6 października.

AG

Zaproszenie do korzystania z oferty biblioteki

Zapraszam wszystkich czytelników w gościnne progi biblioteki! Czekają na was nowości, bestsellery, lektury, literatura popularnonaukowa, fachowa, audiobooki i wiele innych ciekawych pozycji. Tradycyjnie w bibliotece możecie również skorzystać z dostępu do sieci.

Na stronie szkoły znajdziecie dostęp do katalogu online: https://m008695.molnet.mol.pl/, gdzie w szybki i wygodny sposób możecie przejrzeć zbiory biblioteczne i zarezerwować dla siebie konkretną pozycję, a także przedłużyć termin zwrotu. Wszystkie informacje o bieżącej działalności biblioteki publikowane są na bieżąco w mediach społecznościowych: na Facebooku i Instagramie - szukajcie profilu @bibliotekazs.

Czytanie książek na myślenickim rynku, autor zdjęć: E. Górecka

Czytać można na przeróżne sposoby. Do tego też zachęca organizowana corocznie przez redakcję czasopisma "Biblioteka w Szkole", a realizowana przy współpracy bibliotekarzy z całego kraju, akcja "Jak nie czytam, jak czytam". W tym roku wyzwanie podjęli uczniowie klasy 2LO pod opieką Elżbiety Góreckiej - i nic dziwnego, bo to klasa z najwyższym czytelnictwem w naszej szkole!

Nowości biblioteczne z zakresu beletrystyki

Książki podarowane przez was w akcji "Wiosenne porządki - wietrzenie księgozbiorów" zostały już opisane i włączone do księgozbioru bibliotecznego. Wśród nich znajdziecie dużo ciekawych pozycji: książki fantastyczne i obyczajowe dla młodzieży, thrillery, romanse, historyczne, sensację, obyczajówki, a także interesujące pozycje poradnikowe i popularnonaukowe. Słowem - dla każdego coś dobrego! Zapraszam do odwiedzenia szkolnej biblioteki!

AG