Uczniowie klas pierwszych biorący udział w akademii z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia 2022 r. w naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić to doniosłe wydarzenie przedstawiciele klas pierwszych przygotowali występ słowno-muzyczny. W ten szczególny sposób przypomnieli o uniwersalnych wartościach, takich jak: wierność zasadom, otwartość na współpracę z innymi, odpowiedzialne korzystanie z daru wolności i pielęgnowanie patriotyzmu.

Kacper Siatka laureatem konkursu, Autor: Z archiwum Centrum Młodzieży w Krakowie

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Kacper Siatka z klasy 3LO został laureatem ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego "Nic się nie kończy prostym tak lub nie...", zdobywając II miejsce. Jak podkreślają organizatorzy konkursu, stał on na wysokim poziomie, a jego uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą na temat artysty i jego twórczości.

Serdecznie gratulujemy Kacprowi i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy na polu humanistyki!

AG

Uczniowie Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach przed budynkiem głównym Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

8 kwietnia 2022 r. uczniowie Technikum Nr 2 w Zespole Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach  uczestniczyli w drugich (i ostatnich) zajęciach w ramach projektu „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Edycja II”. Projekt realizowany jest przez Małopolską Szkołę Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wraz z Narodowym Bankiem Polskim.

Zgłoszeni uczniowie z klas 3TR, 3TpR, 3TI i 1 TIa aktywnie uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie w dwóch grupach po 15 osób pod opieką mgr Danuty Murzyn oraz mgr Moniki Ożóg. Młodzież, tak jak podczas pierwszych zajęć, brała udział wymiennie w dwóch blokach tematycznych. Pierwsze  zajęcia nt. „Instytucje i podmioty gwarantujące stabilność ekonomiczną i finansową kraju” przeprowadzone zostały przez dr Jakuba Głowackiego – pracownika Katedry Gospodarki i Administracji Publicznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, członka zarządu Małopolskiego Funduszu Ekonomii Społecznej, natomiast drugie – „Kredyty, pożyczki i ubezpieczenia” przeprowadził mgr Rafał Sułkowski – koordynator Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Laureaci XVIII Powiatowych Zawodów Matematycznych wraz ze Starostą Powiatu Myślenickiego i Dyrektorem Zespołu Szkół

W dniu 29 marca 2022 roku o godzinie 13.30 odbyło się wręczenie nagród i dyplomów laureatom XVIII Powiatowych Zawodów Matematycznych dla uczniów szkół ponadpodstawowych organizowanych przez Zespół Szkół im. Andrzeja Średniawskiego. Uroczystość odbyła się w budynku obrad Starostwa Powiatowego w Myślenicach, a wyróżnienia wręczali: Starosta Powiatu Myślenickiego Józef Tomal oraz Dyrektor Jerzy Cachel. Z naszej szkoły laureatami zostali: w kategorii klas pierwszych technikum – Filip Szczotkowski (1 miejsce) oraz w kategorii klas trzecich i czwartych technikum – Irzyk Bartłomiej (1 miejsce) oraz  Marcin Słonka (2 miejsce). Wszystkim laureatom gratulujemy. Do zawodów zostało zgłoszonych 142 uczestników.

Komisja Zawodów

Na zdjęciu od lewej: Radosław Święch klasa 3LO, Jakub Śliwa klasa 2TIb, Bartłomiej Irzyk klasa 4 TIa

24 marca 2022r. w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zostały wręczone dyplomy Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2021/2022, na podstawie osiągnięć uczniów w roku szkolnym 2020/2021. Z przyjemnością informujemy, że z  naszej szkoły dyplomy odebrali uczniowie: Bartłomiej Irzyk z klasy 4TIa, Radosław Świech z klasy 3 LO oraz Jakub Śliwa z klasy 2TIb.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczestnicy zawodów na hali sportowej rozwiązują zadania - widok z góry

Laureaci XVIII Powiatowych Zawodów Matematycznych pod Patronatem Starosty Powiatu Myślenickiego