Plakat konkursu, autor: GOKiS Pcim

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego poświęconego pamięci Elżbiety Guśpiel - wspaniałej poetki z Pcimia, osoby o pięknym sercu, kobiety niezwykle skromnej, chętnie niosącej pomoc innym. Poprzez ten konkurs chcemy, by pamięć o Eli była wciąż żywa i trwała jak najdłużej. Każda kolejna edycja pokazuje, że warto podejmować podobne inicjatywy, odkrywać nowe talenty, a przy okazji pokazać innym nasz region, jakże piękny i bogaty także w duchowe wartości.

O Mistrzostwach "...pozwolą Ci szkolić się razem z naszymi partnerami z programowania, składania i budowy komputerów, mikrokontrolerów, a także projektowania i druku 3D oraz podstaw robotyki.

Mobilizująca rywalizacja i atmosfera mistrzostw zmotywuje Cię do wejścia na najwyższy poziom Twoich umiejętności.

#nieOgraniczajSię

Więcej informacji na stronie: https://mistrzostwait.com/

Zgłoszenia przyjmują nauczyciele przedmiotów informatycznych - Patrycja Cholewa, Krzysztof Janus, Józef Jasek (najlepiej przez Dziennik Elektroniczny) w terminie do 3 października 2022 r.

PC

Polecamy - bardzo fajną olimpiadę, złożoną z 3 etapów: szkolnego, wojewódzkiego oraz ogólnopolskiego. Tematyka bliska każdemu uczniowi.

Zgłoszenia do Samorządu Szkolnego a konkretnie do Daniela Karkosza (4TI) oraz do opiekuna - Patrycji Cholewa - przez Dziennik Elektroniczny do dnia 7 października.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: http://prawaucznia.pl/iii-edycja-olimpiady-wiedzy-o-prawach-ucznia/

PC

„Elektronika – by żyło się łatwiej” - konkurs

Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej już po raz szósty organizuje konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych na projekt będący praktycznym zastosowaniem szeroko pojętej elektroniki, informatyki lub automatyki.

Biblioteka szkolna w ZS im. A. Średniawskiego

Wakacje minęły, a więc zapraszam wszystkich czytelników w gościnne progi biblioteki! Czekają na was nowości, bestsellery, lektury, literatura popularnonaukowa, fachowa, audiobooki i wiele innych ciekawych pozycji. Tradycyjnie w bibliotece możecie również skorzystać z dostępu do sieci.

Również biblioteka działa w internecie. Na stronie szkoły znajdziecie dostęp do katalogu online: https://m008695.molnet.mol.pl/, gdzie w szybki i wygodny sposób możecie przejrzeć zbiory biblioteczne i zarezerwować dla siebie konkretną pozycję, a także przedłużyć termin zwrotu. Wszystkie informacje o bieżącej działalności biblioteki publikowane są na bieżąco w mediach społecznościowych: na Facebooku i Instagramie - szukajcie profilu @bibliotekazs.

Wystawa tematyczna - gabinet Adama Mickiewicza, źródło: fot. E. Górecka

Rok szkolny rozpoczęliśmy "romantycznie" - od włączenia się w akcję Narodowego Czytania "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Zostało zainicjowane wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. To coroczne święto czytelnictwa, ale też momentu refleksji nad fundamentami naszej polskiej kultury.