Studniówka 2024 w Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach

Matura już za progiem. Za 100 dni maturzyści z naszej szkoły będą pisać egzamin dojrzałości. 20 stycznia 2024 roku uczniowie piątych klas Technikum naszej szkoły brali udział w ważnym dla nich wydarzeniu. W gościnnych progach myślenickiej „Euforii” miała miejsce Studniówka 2024.

Już od przekroczenia progu czuć było wspaniałą atmosferę zbliżającego się święta i wspaniałej zabawy. Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonał Pan Dyrektor Jerzy Cachel. Nad całością czuwali niezawodni Rodzice. Uroczystość poprowadzili przedstawiciele trzech klas maturalnych – Karolina Zubek z 5TPR, Patryk Moskała z 5TIA oraz Damian Sroka i Karol Poradzisz z 5TIB. W czasie rozpoczęcia uczniowie podziękowali Dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom za podejmowany trud oraz wysiłek. Złożyli życzenia i ofiarowali kwiaty i upominki pedagogom. Łzy wzruszenia na pewno pojawiły się na niejednym policzku.

Po przemowach oraz wystąpieniach nadszedł czas wyczekiwanego przez wszystkich „Poloneza”. Najpierw taniec wykonała 5TIB, a następnie połączone klasy 5TIA oraz 5TPR. Klasy zaprezentowały pięknie przygotowane różne układy, które wprawiły w podziw obserwujących. „Poloneza” odtańczyli również Pan Dyrektor oraz Wychowawcy klas (pani Kinga Polak – Kukuła wychowawca 5TPR, Pani Małgorzata Ambroży wychowawca 5TIB, oraz Pan Paweł Biela wychowawca 5TIA).

Następnie nadszedł czas obiadu, a po nim klasy wykonywały zdjęcia grupowe z wychowawcami i nauczycielami. Po smacznym posiłku DJ – Wojciech Bylica (DJ Brother’s) zaprosił wszystkich ponownie do „Poloneza”, a w trakcie jego trwania nastąpiła zmiana muzyki i rozpoczęła się wspaniała i żywiołowa zabawa. Ta trwała do godzin porannych. Były różnorakie zabawy (Belgijka, Kankan, Sirtaki – czyli Zorba i inne). Wybrano również Królową i Króla Balu. Zostali nimi Natalia Łysek oraz Radosław Guzik, na których czekała przygotowana nagroda.

Dziękujemy za wspaniałą zabawę i znakomitą organizację Balu wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie. Naszym Maturzystom życzymy powodzenia na Egzaminach Maturalnych. Połamania długopisów – trzymamy za Was kciuki!

Tekst i zdjęcia Paweł Biela