Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

4 września 2023 roku uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2023/2024. O godzinie 9.00 w kościele św. Brata Alberta społeczność naszej szkoły uczestniczyła w uroczystej Eucharystii, następnie na hali sportowej odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego, a po nim klasy pod opieką wychowawców udały się na spotkania do wyznaczonych sal.

Minęły wakacje i nadszedł czas powrotu do szkoły. Rozpoczęcie nauki miało miejsce 4 września. O godzinie 9.00 mszę świętą odprawił ks. Tomasz Plewa, który na początku przywitał wszystkich zebranych – dyrekcję, nauczycieli, uczniów, szczególnie tych rozpoczynających naukę w naszej szkole. Uroczyście, w postawie stojącej zebranych, został wprowadzony sztandar szkoły. W homilii ks. Tomasz opowiedział historię dotyczącą kwiatów ciętych oraz doniczkowych. Nawiązał do tego, że mamy być wrośnięci w Chrystusa jak kwiaty doniczkowe, które są zakorzenione i mogą długo cieszyć oko człowieka. Mówił o tym, że chrześcijanin ma być radosną osobą, która poprzez przykład swojego życia zachęca innych do tego być wierzyć w Jezusa. Wspomniał również o tym, że umiejętność dziękowania i wdzięczności za to co spotyka człowieka powinna być naturalna dla chrześcijanina.

O godzinie 10 spotkaliśmy się na hali sportowej Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego. Zebranych przywitał Pan Dyrektor Jerzy Cachel, który przedstawił gości uczestniczących w uroczystości - Pana Rafała Kudasa – Wicestarostę Powiatu, Pana Mieczysława Kęska – Sekretarza Powiatu, a także Panią Elżbietę Woźniak - Kierownika wydziału Edukacji, Kultury i Sportu. Pan Dyrektor przypomniał o zasadach obowiązujących w szkole, przedstawił garść statystyk i informacji o minionym roku szkolnym oraz życzył wszystkim udanego i pełnego sukcesów roku szkolnego. Następnie głos zabrał Pan Wicestarosta. Wspomniał o tym, że nasza szkoła rozwija się w bardzo szybkim tempie i gratulował wszystkim zaangażowania w rozwój placówki. Uczniom i nauczycielom złożył życzenia sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

Po zakończonym spotkaniu na hali sportowej klasy udały się do poszczególnych sal lekcyjnych, gdzie wychowawcy przekazali najważniejsze informacje dotyczące rozpoczynającego się roku szkolnego 2023/2024.

Wszystkim życzymy bardzo dobrego, udanego i pełnego sukcesów roku szkolnego 2023/2024!

Paweł Biela