Biblioteka
Nowości w szkolnej bibliotece

W styczniu biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe pozycje otrzymane w darze od różnych osób i instytucji. Wśród nich znalazły się książki beletrystyczne, m.in. "Tkanki" D. van Eijkelenborg, "Hotel pod jemiołą" R.P. Evansa, "Otchłań" cz. 2 P.V. Bretta, "Wnuczka do orzechów" M. Musierowicz czy "Zaszyj oczy wilkom" M. Krajewskiej. Zainteresowanym literaturą podróżniczą polecamy "Gringo wśród dzikich plemion" W. Cejrowskiego. Wielbicielom poezji proponujemy "Wiersze, poematy, piosenki, przekłady" E. Stachury. Historycy mogą zapoznać się z pierwszą częścią "Archipelagu GUŁag" A. Sołżenicyna, "Esejami o niepodległej" pod redakcją R. Wiśniewskiego czy zbiorem "Myślenice we wspomnieniach mieszkańców" pod redakcją A. Bisztygi. Zbiory biblioteki powiększyły się także o siedemnaście pozycji z zakresu nauki o literaturze, dotyczących m.in. Herberta, Odojewskiego czy Conrada. Przypominam wszystkim, że cały czas można zgłaszać propozycje ciekawych i wartościowych książek, które warto zakupić do biblioteki - osobiście, przez szkolnego Facebooka lub na maila Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .


AG

 
Podsumowanie pracy biblioteki szkolnej w I okresie

Jak co roku, dokonano podsumowania pracy biblioteki szkolnej w pierwszym okresie. Działania były w tym czasie utrudnione przez przeprowadzkę biblioteki do większego pomieszczenia i konieczność wykonania inwentaryzacji zbiorów. Teraz już jednak dostępna jest pełna oferta: można wypożyczać lektury, literaturę popularnonaukową i literaturę piękną, w tym audiobooki, korzystać z książek i czasopism na miejscu oraz ze stanowisk komputerowych. Efektem przenosin biblioteki i atrakcyjnej oferty książkowej jest wzrost liczby wypożyczanych książek - w tym roku było to 9 książek dziennie. Najaktywniejsze w tym czasie były dwie klasy trzecie: 3TR i 3TG, a zaraz po nich 2TR i 1LO. Najlepsi czytelnicy to: Michał Kazanecki, Kacper Siatka, Oliwia Ficek, Wiktoria Kurowska, Filip Da Silva Costa, Jagoda Pawłowska, Jakub Hodurek, Kamila Skrzeczek, Oliwia Nowak, Oliwia Profic i Tomasz Wiśniewski - gratuluję!
AG

 
Reotwarcie biblioteki

Zobacz bibliotekę po metamorfozie!

Kiedy? - 6 listopada

Gdzie? - w nowej bibliotece, na II piętrze, w dawnej sali nr 7

Atrakcje - słodki poczęstunek dla każdego odwiedzającego - minikonkurs ze słodką nagrodą

Zapraszamy!

 
Ogłoszenie

Przypominam wszystkim czytelnikom (uczniom i nauczycielom)
o obowiązku zwrotu wypożyczonych materiałów bibliotecznych
przed końcem roku szkolnego
lub przedłużenia ich na następny rok.

Istnieje również możliwość wypożyczenia książek na wakacje Spoko

Termin zwrotu książek upływa
18 CZERWCA (PONIEDZIAŁEK)

Bibliotekarz szkolny Arleta Garbień

 
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

To dla nas świetna wiadomość – z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa otrzymaliśmy na zakup książek aż 15 tysięcy złotych! W związku z tym proszę Was wszystkich o zgłaszanie propozycji książek do zakupu. Tytuły można wrzucać pod postem na Facebooku, przesyłać na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. albo zgłaszać bezpośrednio w bibliotece. Czasu jest mało, więc czekam na Wasze propozycje do 8 czerwca!

bibliotekarz Arleta Garbień

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 11