Końcem kwietnia Zespół Szkół im. A. Średniawskiego zamienił się w prawdziwe studio animacji, a wszystko to za sprawą realizacji kolejnego zadania z projektu „Śladami Mistrza - Andrzeja Wajdy”. Zadaniem uczniów klasy 3LO było przygotowanie krótkich animacji poklatkowych, które wzorowane były na filmach Andrzeja Wajdy. Inspiracją do tego celu były filmy: "Kronika wypadków miłosnych", "Katyń", "Pan Tadeusz" i "Człowiek z marmuru". Do budowy filmowej rzeczywistości jako tworzywo uczniowie wykorzystali głównie klocki lego.
Twórców, stawiających pierwsze kroki na ścieżce reżyserskiej i filmowej, należy pochwalić za kreatywność, cierpliwość, zaangażowanie i współdziałanie, a każda klatka powstałych animacji to dowód na to, że sztuka wysoka może być dla młodych ludzi wspaniałą inspiracją.
EG
Wybrane prace uczniów na portalu Facebook:
