Konkurs języka niemieckiego Turbolandeskunde

W dniu 10.03.2023 w naszej szkole został przeprowadzony I etap VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego – Austria”.

W I etapie konkursu organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego wzięło udział 16 uczniów naszej szkoły. Trzyosobowe drużyny zmierzyły się z testem wiedzy o Austrii. Drużyna w składzie: Jakub Brzezicki, Dominik Fryc oraz Michał Galas – uczniowie klasy 2TIa – zdobyła najwięcej punktów i zakwalifikowała się do kolejnego etapu – etapu regionalnego. Etap ten został przeprowadzony w piątek 21.04.2023 r. w Jordanowie w Zespole Szkół im. Hugona Kołłątaja i miał charakter turniejowy. Drużyny losowały pytania z puli za jeden, dwa lub trzy punkty dotyczące geografii, historii, polityki, przemysłu, mediów, kultury, sztuki, lokalnych zwyczajów, tradycji i znamienitych osobowości Austrii.

Reprezentanci naszej szkoły wykazali się bardzo szeroką wiedzą i niewiele szczęścia zabrakło, aby zając miejsce na podium.

Serdecznie gratulujemy zdobytej wiedzy, zaangażowania w przygotowanie do konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

Joanna Ulman-Szczecińska