Gazetka w pracowni polonistycznej, autor: E. Górecka

Na zakończenie naszego cyklu promującego literaturę obcojęzyczną zapraszamy na przegląd najbardziej znanych i popularnych książek z całego świata. Tak więc oprócz pozostałych książek twórców europejskich: hiszpańskich, włoskich, czeskich, słowackich itd. zachęcamy was też do sięgnięcia po literaturę innych kultur, np. Dalekiego Wschodu czy Ameryki Łacińskiej.

Na gazetce w pracowni polonistycznej poczytacie o twórcach waszych lektur, a w bibliotece znajdziecie wystawkę wybranych najciekawszych, najbardziej znanych książek pochodzących z całego świata. Przypominamy przy okazji, że zbiory naszej biblioteki to nie tylko księgozbiór lektur, ale także mnóstwo literatury popularnej i interesujące pozycje popularnonaukowe.

Zachęcamy do przeglądania katalogu biblioteki szkolnej w formie elektronicznej - na stronie naszej szkoły. Tam możecie między innymi wyszukać literaturę pochodzącą z danego kraju, ulubionego autora, gatunek czy nowości. Wygodnym narzędziem są zestawienia, w których znajdziecie na przykład listy gatunków takich jak kryminały, fantasy, romanse i tak dalej.

Do zobaczenia w szkolnej bibliotece!

AG, EG