Na zdjęciu laureat - uczeń klasy 4TR Maciej Sroka. Nagrodę wręcza pani dr Małgorzata Bajer – Kierownik Wydziału Promocji i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Myślenicach oraz pani Joanna Gaździk z Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myślenicach

W dniu 12.01.2023r. odbyło się wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie na wykonanie ulotki profilaktycznej "STOP UZALEŻNIENIOM" dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu myślenickiego. Konkurs organizowany był przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Myślenicach, a fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Myślenicach.

Podczas wręczania nagród podkreślono jak ważne jest zaangażowanie młodzieży w przeciwstawienie się zagrożeniom niszczącym zdrowie często już w bardzo młodym wieku. Zwrócono uwagę na to, że znane od dawna uzależnienia od alkoholu, środków psychoaktywnych czy papierosów nadal są dużym problemem, jak również fakt, że pojawiły się nowe, niebezpieczne uzależnienia behawioralne takie jak uzależnienie od gier, komputera, mediów społecznościowych, a nawet zakupów czy hazardu.

Jesteśmy dumni z uczniów naszej szkoły, których prace zostały docenione i nagrodzone. Uczeń klasy 4TR Maciej Sroka zdobył 1 miejsce w tym konkursie, natomiast uczennica klasy 1TR Natalia Pyrtek wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy uczniom i dziękujemy za chęć reprezentowania naszej Szkoły w tak ważnej inicjatywie. Podziękowania kierujemy również do koordynatorów konkursu w naszej placówce - pani pedagog Zofii Góreckiej oraz księdza Tomasza Plewy.

AW