Najciekawsze utwory literatury angielskiej, autor: A. Garbień

Kontynuujemy podróż po obcych krajach – dziś proponujemy wam literaturę angielską. Ponownie na gazetce w pracowni polonistycznej oraz na wystawce w bibliotece zapoznacie się z najciekawszymi faktami dotyczącymi tym razem piśmiennictwa angielskiego.

Na lekcjach języka polskiego omawiacie najważniejszych twórców angielskich i ich dzieła, m.in. Daniela Defoe, George’a Byrona, Charlesa Dickensa, George’a Orwella i Josepha Conrada. W naszej szkolnej bibliotece znajdziecie mnóstwo książek należących do literatury angielskiej, począwszy od klasyków aż po twórców współczesnych. Szczególnie polecam np. kryminały Agathy Christie, powieści Jane Austen czy sióstr Brönte, powieści grozy Mary Shelley, fantastykę autorstwa Terry’ego Pratchetta i Neila Gaimana, horrory Grahama Mastertona, thrillery Simona Becketta i B.A. Paris, powieści obyczajowe Beth O’Leary, literaturę dla młodzieży – „Harry’ego Pottera” i „Narnię” –  i wiele, wiele innych pozycji.

Przypominam przy okazji, że zbiory szkolnej biblioteki możecie także przeglądać w internecie na stronie https://m008695.molnet.mol.pl . Tam też znajdziecie zakładkę Zestawienia, a w niej listy książek m.in. według gatunków. Wybrane książki możecie zamówić, logując się na konto czytelnika.

Zapraszamy do szkolnej biblioteki!

AG, EG