Był założycielem kółka rolniczego i Towarzystwa Czytelni Ludowych; z pochodzenia był chłopem, więc wiedział, czego chłopom trzeba; swoje działania kierował dla dobra prostego ludu - tak naszego patrona Andrzeja Średniawskiego opisał zwycięzca tegorocznego, osiemnastego już Turnieju Wiedzy o Patronie Szkoły.

W tym roku do zmagań przystąpiły wyjątkowo dwa roczniki, gdyż w 2020 r. nasze plany pokrzyżowała pandemia. Z tego też powodu postanowiłyśmy lekko zmodyfikować formułę konkursu. W pierwszym etapie wszyscy uczniowie klas I i II mieli możliwość zmierzyć się z testem on-line jednokrotnego wyboru nt. Andrzeja Średniawskiego i historii założonej przez niego szkoły.

Następnie wybrałyśmy szesnaście najlepszych osób do II etapu. Tutaj czekał na nich obszerny test sprawdzający ich wiedzę, ale też umiejętności wypowiedzi. Najlepszy okazał się Paweł Hobot z klasy 2TIB (55 pkt), zaraz po nim uplasował się Jakub Wiśniewski z 1LO (54 pkt), a trzecie miejsce należy się Piotrowi Hudaszkowi z 1TIA (47 pkt). W trakcie akademii z okazji 11 listopada trzej laureaci otrzymali dyplomy, książkę "Senatorowie województwa krakowskiego w II Rzeczypospolitej (1922-1939)" i nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego ufundowane przez Radę Rodziców. Jeszcze raz gratulujemy wygranym!

organizatorki konkursu: A. Garbień, E. Górecka