Urna na głosy w Ogólnopolskich Wyborach Książek i karty do głosowania, Autor: A. Garbień

W ciągu trzech ostatnich majowych dni w szkole uczniowie mieli możliwość zagłosować na swoje ulubione książki. Głosy oddało 89 osób na aż 248 książek! To pokazuje, że czytający uczniowie mają bardzo szeroki zakres zainteresowań. W głosowaniu pojawiło się stosunkowo dużo książek niebeletrystycznych (D. Goggins, R. Greene, R.T. Kiyosaki i inni), uczniowie wskazywali też na książki historyczne (np. "Byłem asystentem doktora Mengele"). Oprócz książek od lat przodujących na listach bestsellerów (Sapkowski, Rowling, Tolkien, Glukhovsky, Orwell itd.) pojawiły się najnowsze hity: P.S. Herytiery, Weroniki Ancerowicz, Marty Łabędzkiej, Weroniki Marczak i inne. Uczniowie wymieniali także niektóre lektury ("Rok 1984", "Lalka", "Krzyżacy"...). Pojawiły się komiksy, mangi, książki mniej znane, ale również klasyka światowa, jak "Przeminęło z wiatrem" i "Małe kobietki".

A oto link do pełnych wyników:

https://wyboryksiazek.pl/sprawozdanie/Zespol-Szkol-im-A-Sredniawskiego-w-Myslenicach/15c59b57-7514-40b4-84bf-6ddbf8887f53

Wyniki ankiety są dla mnie bardzo ciekawe i na pewno wykorzystam je, planując zakupy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom i zapraszam wszystkich do korzystania ze zbiorów szkolnej biblioteki.

AG