Plakat akcji

Zapraszam wszystkich uczniów do uczestnictwa w Ogólnopolskich Wyborach Książek, dzięki którym dowiemy się, co najchętniej czytacie. Po zakończeniu wyborów wyniki z całej Polski zostaną podsumowane. W ten sposób wspólnie zorganizujemy największe badanie czytelnicze w Polsce. Organizatorem wyborów jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole" pod szyldem Fundacji dla Bibliotek. Akcja jest apolityczna, bezpłatna i nikt na niej nie zarabia.

Wybory w naszej szkole zostaną zorganizowane w dniach 20-24 maja (poniedziałek-piątek). W kolejne dni do klas przyjdzie bibliotekarka z kartami do głosowania i będzie można oddać głos na swoje ulubione pozycje. Na karcie trzeba będzie wpisać tytuły najciekawszych książek przeczytanych  w ciągu ostatnich dwóch lat.  Można również samemu przyjść do biblioteki w dowolnym dniu i zagłosować na miejscu. Wyniki badania w naszej szkole opublikuję 3 czerwca i prześlę do organizatorów, a wyniki ogólnopolskie będzie można sprawdzić na stronie https://wyboryksiazek.pl/. Dodatkowo wyniki ankiety posłużą mi do przygotowania listy przyszłych zakupów książkowych, więc tym bardziej warto oddać głos.

Jeszcze raz zapraszam do głosowania!

bibliotekarka Arleta Garbień