Pracowity grudzień

Społecznie...
Tradycją stało się już, że w grudniu nasi uczniowie organizują Wigilię dla osób niepełnosprawnych w Stróży. W tym roku tego trudnego zadania, czyli obsługi i przeprowadzenia kolacji, podjęli się uczniowie klasy 2TG. Pod okiem nauczycieli zawodu Małgorzaty Kęsek i Anety Twardosz uczniowie wykonywali prace związane z przygotowaniem i dekoracją sali oraz porcjowaniem i wydawaniem obiadu wigilijnego. Nie obyło się także bez prac porządkowych. Pomoc uczniów naszej Szkoły usprawniła przebieg tej ważnej dla osób niepełnosprawnych uroczystości.

 

***

Warsztatowo...
14 grudnia uczniowie naszej Szkoły oraz zaproszeni przez nich goście wzięli udział w kolejnej edycji warsztatów kulinarnych pod hasłem "Kuchnia staropolska". Zaangażowani uczniowie pod nadzorem nauczycieli zawodu M. Kęsek i A. Twardosz wykonywali tradycyjne potrawy kuchni staropolskiej. Były to:
- zupa grzybowa z łazankami
- biała kiełbasa w sosie chrzanowym
- schab pieczony ze śliwkami
- warzywa w sosie słodko-kwaśnym
- łosoś i dorsz sauté w warzywach
- ciasto drożdżowe z owocami i orzechami.
Po wykonaniu potraw uczniowie i zaproszeni goście przystąpili do degustacji przy pięknie nakrytych stołach. O powodzeniu warsztatów i smakowitości przygotowanych potraw zaświadczyły "czyste talerze" po imprezie :)

***

Konkursowo...
12 grudnia uczeń klasy 3TG Michał Kęsek zajął drugie miejsce w Powiatowym Konkursie Gastronomicznym "Warzywa na polskim stole" za potrawę "Rolada szpinakowa z sosem pieczarkowym". Do konkursu przygotowała ucznia p. Aneta Twardosz. Gratulujemy!

AT