Polskie serce pękło. Katyń 1940

Udział uczniów naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie w kategorii plastycznej

13 kwietnia, w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, w TVP1 odbyła się  gala ogłoszenia wyników drugiej edycji konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940” organizowanego przez Kancelarię Sejmu RP dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Celem konkursu była popularyzacja  wiedzy i upamiętnienie Zbrodni Katyńskiej dokonanej przez sowietów na ponad dwudziestu tysiącach polskich oficerów w roku 1940.

Uczniowie klasy 2 reklamy: Eliza Salawa oraz Maciej Sroka  wzięli udział w kategorii plastycznej konkursu i wykonali plakaty na temat Zbrodni Katyńskiej.
Na konkurs wpłynęło 3628 prac, w tym 2579 plastycznych. Mimo, że nasi uczniowie nie otrzymali nagród i wyróżnień to cieszymy się, że zaznaczyli swoją obecność w tym Ogólnopolskim Konkursie.

W skład Komitetu Honorowego konkursu weszli: prezydent Andrzej Duda (przewodniczący), marszałek Sejmu Elżbieta Witek, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek, prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek. Przewodniczącym komisji konkursowej był prof. Tadeusz Wolsza.

MZ

Na obrazie widać białego orła trzymającego biało czerwoną wstęgę oraz osobę z pistoletem w dłoni.Obraz przedstawia serce pęknięta na pół. W jednej połowie krzyż, w drugiej jedna osba mierzy z pistoletu do drugiej.