Hakerzy, wirusy, robaki

W wykładzie mającym temat „Hakerzy, wirusy, robaki. Bezpieczeństwo w świecie dzisiejszej informatyki" prowadzonym 10.02.2021r przez inż. K.Mączka uczestniczyli uczniowie klas 3 - Tia i Tib, pod opieką nauczycieli - J.Jaska i P.Cholewy.

Pan K.Mączka przybliżył nam zagrożenia, na które jesteśmy narażeni w szeroko pojętym internecie jak i poza nim. Wykładowca podał przykłady w jaki sposób możemy się ustrzec przed wspomnianym niebezpieczeństwem oraz omówił wszelkie związane z nim konsekwencje.

Warto wspomnieć, że Pan wykładowca wykazał się ogromną wiedzą jak i świadomością w tematach jakie analizował podczas wykładu. Godne uwagi było również wchodzenie w dyskusję z uczestnikami spotkania poprzez czat, na którym co chwilę pojawiały się coraz to nowsze pytania.

Prowadzący odnosił się do każdego pytania zadanego przez członków konferencji jak i w miarę możliwości rozwijał dany temat. Mimo małej ilości czasu poświęconej na przedstawienie wykładu Pan K.Mączka przekazał krocie informacji, które na pewno nam się przydadzą.

Cały szereg przykładów odnoszących się do życia codziennego stanowczo dadzą do myślenia niejednej osobie