To jest dobra książka! #6

Witamy po świętach z kolejną propozycją książkową. Lekturę dla was wybrała Katarzyna Birnbaum: Michel Bussi "Mama kłamie"

Na powieść poczytnego francuskiego autora warto zarezerwować sobie trochę czasu, gdyż wciąga od pierwszych stron. Jej główna bohaterka, komendantka policji Marianne, bez powodzenia próbuje schwytać sprawców brawurowego napadu na ekskluzywne sklepy. Dodatkowo na prośbę przyjaciółki zaczyna interesować się sprawą dziwnego dziecka, które twierdzi, że jego mama nie jest jego prawdziwą mamą. Wątki mnożą się, komplikują, aż wreszcie zaczynają się przenikać w zaskakujący sposób. Pojawiają się nowe postacie, ze skomplikowanymi życiorysami i motywami. A osią tego wszystkiego jest mały chłopiec, próbujący nie zapomnieć, kim była jego prawdziwa mama.

Misternie skonstruowana powieść wciąga nas w tę historię od samego początku i nie pozwala się oderwać, gdyż za każdym kolejnym rozdziałem zaskakuje nas zwrot akcji. Autor tworzy przed nami krajobraz Hawru - wielkiego miasta portowego, ale także małych, górniczych miasteczek. Również postacie, które poznajemy, nie są jednoznaczne, a każda z nich ma swoje głęboko ukryte motywy.
Zapraszam do lektury!
AG