Kwesta na odnowę cmentarza

Pierwszego listopada uczniowie naszej szkoły kwestowali na cmentarzu na Stradomiu w Myślenicach, zbierając do puszek datki, które zostaną przeznaczone na odnowę cmentarza choleryków na Bukówce.

W akcji tej Zespół Szkół bierze udział po raz drugi. Rok temu dołączyliśmy do organizatora całego przedsięwzięcia, czyli do Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Myślenicach, które kwestuje już od kilku lat. W zeszłym roku zbierane były fundusze na renowację pomników na cmentarzu na Stradomiu.

Aby przybliżyć młodzieży naszej szkoły cel kwesty, w październiku gościliśmy Marka Stoszka, prezesa myślenickiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego, który przedstawił prezentację i krótką historię cmentarza na Bukówce.

Bardzo dziękuję uczniom, którzy w tym szczególnym dniu zaangażowali się w akcję, oraz nauczycielom, którzy pilnowali, aby wszystko przebiegło prawidłowo.

JR