mLegitymacja na smartfona

Od września 2019 roku w Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach uruchomiona została aplikacja mLegitymacja szkolna.

Jest to aplikacja na smartfona z systemem Android, dzięki której uczeń może skorzystać z ulg i zwolnień przysługujących np. w kinie czy przy przejazdach. Masz telefon – masz też przy sobie legitymację.

mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie. Jest bezpiecznym, nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem. Usługa mLegitymacja zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych jest wydawana na wniosek pełnoletniego ucznia lub rodziców ucznia.

W celu aktywacji usługi mLegitymacja należy złożyć podanie i zgłosić się do sekretariatu w celu pobrania kodu QR i kodu aktywacyjnego. Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu.

W przypadku utraty ważności „papierowej" legitymacji lub jej zagubienia czy zniszczenia, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty mLegitymacji – z powodu np. uszkodzenia czy zgubienia telefonu, do którego mLegitymacja jest przypisana.

Monika Ożóg