Kulturalnie i naukowo po Myślenicach

Nowa redakcja szkolnej gazetki, czyli członkinie kółka dziennikarsko-kulturalnego, zaliczyła już w tym roku debiut prasowy – wydanie pierwszego tegorocznego numeru gazetki „_bez_nazwy//”. Teraz przyszła kolej na działania kulturalne, więc wybrałyśmy się na wycieczkę do dwóch ważnych miejsc na mapie kulturalnej Myślenic: Muzeum Niepodległości i Miejskiej Biblioteki Publicznej.


Wizyta w nowo otwartym muzeum okazała się bardzo ciekawa. Mimo tego, że wystawy są jeszcze nieukończone, ich zarys prezentuje się interesująco. Muzeum przyciąga ciekawym układem ekspozycji, ich zróżnicowaniem oraz pomysłowością. Oprowadzający nas pracownik przekazał nam mnóstwo ciekawostek dotyczących dawnych dziejów miasta i okolic, dzięki którym uświadomiłyśmy sobie, jak bogatą i interesującą przeszłość ma Ziemia Myślenicka. Na pewno odwiedzimy muzeum jeszcze raz, gdy ekspozycja będzie już w pełni ukończona, aby zaspokoić naszą ciekawość.

Drugim punktem naszej wycieczki była wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie uczestniczyłyśmy w warsztatach na temat wyszukiwania informacji w Internecie, przeprowadzonych przez pracownika biblioteki. Z pewnością przyda się to podczas przygotowywania artykułów do gazetki szkolnej, a także do nauki – polecamy zwłaszcza wyszukiwarkę Wolfram Alpha! ;)

Wycieczkę podsumowałyśmy nad kawą i ciastkiem, planując też pracę gazetki na ten rok. Nasze wrażenia najlepiej ujęła jedna z uczestniczek:

„Po udanym spotkaniu, pełnym wrażeń i przypływu wiedzy, nasuwa się myśl, która jednoznacznie potwierdza, że naukę można czerpać nie tylko ze szkoły. Bogatsze o doświadczenie, zrozumiałyśmy, jak niewiele trzeba i jak niedaleko wystarczy się wybrać, by dowiedzieć się tylu ciekawych informacji, które naprawdę warto znać, zobaczyć i mądrze wykorzystać! Warto częściej odwiedzać takie miejsca, bo przecież takie jest ich przeznaczenie i mają nam służyć”.

AG