Niesamowity rekord! Napisaliśmy 1068 listów w obronie praw człowieka

Podczas tegorocznego Maratonu Pisania Listów stanęło przed nami nie lada wyzwanie, a mianowicie – przebić liczbę listów napisanych w zeszłym roku, a było ich 948… Mam dla Was dobrą wiadomość – udało się! Napisaliśmy 1068 listów. Najwięcej, bo 270 listów, zostało napisanych do Czadu w sprawie Mahadine, któremu grozi więzienie za opublikowanie posta na Facebooku.

Pozostałe listy rozłożyły się następująco:
Hanan Badr el-Din – Egipt – 228  listów
Shackelia Jackson – Jamajka – 210 listów
Ni Yulan – Chiny – 201 listów
Taner i 10 ze Stambułu – Turcja – 158 listów

Przypomnę, że oprócz ZS listy można było też napisać w Bibliotece Pedagogicznej, gdzie dyżur pełniły uczennice klasy 3TR: Monika Machał i Karolina Chlebda, oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie do napisania listów przez dwa dni zachęcali uczniowie klasy 4 TR/TIb: Magdalena Gubała, Agnieszka Górka, Damian Daniel i Kamil Niepsuj. Dzięki ich staraniom do naszych szkolnych listów mogliśmy dołączyć 143 listy napisane w bibliotekach. Warto wspomnieć, że sporo z nich napisali słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Dziękuję wszystkim, którzy chętnie włączyli się do akcji: dyrektorowi Jerzemu Cachlowi, nauczycielom oraz pani Elżbiecie Łabędź. Jednak największe podziękowania kieruję w Waszą stronę, drodzy uczniowie Uśmiech, i dziękuję za każdy napisany list. Wielkie dzięki również dla klasy 3 TG, która wszystkie te listy policzyła Uśmiech

Teraz będziemy czekać na dobre wiadomości. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie dowiemy się o uwolnieniu którejś z osób bądź poprawie jej losu. Informacje te możecie na bieżąco śledzić na stronie amnesty.org.pl.

Małe podsumowanie: w ciągu 10 lat napisaliśmy w sumie 6411 listów!

JR