Turniej wiedzy o Patronie
To już szóste, coroczne zmagania klas pierwszych w Turnieju Wiedzy o Patronie Szkoły. Cel - oczywisty: każdy przyjmowany w poczet uczniów naszej szkoły powinien doskonale znać postać jej Patrona. Dlaczego? Po pierwsze, postawa życiowa Andrzeja Średniawskiego doskonale wpisuje się w profil absolwenta szkoły, będąc dla uczniów wzorem patriotyzmu, pracowitości i bezinteresownej służby lokalnemu społeczeństwu. Po drugie - co podkreślił również dyrektor Jerzy Cachel w swoim przemówieniu na rozdaniu nagród - bo to postać nadal zbyt mało znana ogółowi mieszkańców Myślenic.

W dwuczęściowym etapie praktycznym pierwszoklasiści mieli okazję wykazać się umiejętnością tworzenia curriculum vitae, dali pokaz zdolności artystycznych tworząc portrety Średniawskiego w różnych technikach oraz podsumowali swoją wiedzę na jego temat konstruując mapy mentalne dotyczące osoby Patrona i jego działalności. W etapie tym szczególną pracowitością i pomysłowością wykazała się klasa I TI, której zespoły zdobyły pierwsze i trzecie miejsce oraz wyróżnienie, a także główną nagrodę na najlepszą mapę mentalną. Oprócz nagród indywidualnych zostali za to nagrodzeni pamiątkowym dyplomem oraz słodyczami dla całej klasy. Należy tu także wspomnieć o nietypowym pomyśle uczennic z klasy I TG, które wykonały portret Średniawskiego w postaci… ciasta; za całość swojej pracy zdobyły drugie miejsce. Wyróżniona została również jedna z prac z klasy I TA.

Część teoretyczną Turnieju "zawłaszczyły" dla siebie dziewczęta z klasy I TG. Deklasując punktowo rywali z innych klas, zdobyły wszystkie trzy miejsca na podium. Najlepsza była Wiesława Łężniak, a tuż za nią uplasowały się Aneta Woźniak i Wioletta Wojtycza.
- Ciekawostką w tym roku było to, że zrezygnowano z prostego testu wyboru na rzecz sprawdzianu, który będzie przypominał zadania maturalne z historii, WOS-u czy języka polskiego - mówi jedna z organizatorek turnieju, Joanna Ryś. - Tego typu zadania dają możliwość zdiagnozowania mocnych i słabych stron uczniów. Niestety, tradycyjnie trzeba stwierdzić, że uczniowie nadal mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

Tegoroczny Turniej przygotowany przez Arletę Garbień, Elżbietę Górecką i Joannę Ryś przeszedł już do historii. Z rąk dyrektora szkoły, Jerzego Cachla, najlepsi uczniowie odebrali nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie "Pomoc Zespołowi Szkół". A postać Patrona będą poznawać coraz lepiej w ciągu nauki w szkole jego imienia.

 A oto pełna lista laureatów:

Etap praktyczny - część pierwsza
(CV i portret Andrzeja Średniawskiego)


I miejsce
I TI
Marcin Sikora, Mariusz Waśniowski, Jan Suruło, Łukasz Król, Michał Kowalczyk

II miejsce
I TG
Anna Polewka, Dominika Hudaszek, Katarzyna Urbaniak, Weronika Syrek, Natalia Mszańska

III miejsce
I TI
Barbara Żak, Dawid Wordliczek, Jarosław Stokłosa, Michał Podmokły

Wyróżnienia:

I TA
Agnieszka Skrzeczek, Katarzyna Kita, Anna Miklas

I TI
Michał Kraus, Tomasz Drożdż, Piotr Gacek, Jakub Starmach, Marcin Pawłowski, Grzegorz Hoffmann

Etap praktyczny - część druga
(mapa mentalna)

I TI
Krzysztof Kocur, Wojciech Mazanek, Sylwester Bizoń, Paweł Majchrzak, Jakub Skiba

Nagroda dla klasy I TI za najlepsze przygotowanie do etapu praktycznego konkursu.

Etap teoretyczny:

I miejsce - Wiesława Łężniak
II miejsce - Aneta Woźniak
III miejsce - Wioletta Wojtycza

AG

{jgxgal folder:=[zdjecia/2008/20081112/turniej] cols:=[4]}