IV miejsce piłkarzy Średniawskiego

W dniu 27 maja 2019 r. na obiekcie ośrodka Sport Myślenice odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Nożnej Chłopców. W imprezie wzięło udział siedem drużyn reprezentujących szkoły ponadpodstawowe powiatu myślenickiego.

Piłkarze Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w pierwszej fazie turnieju trafili do czterozespołowej grupy z Zespołem Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach, Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Myślenicach oraz Zespołem Szkół Prywatnych w Myślenicach.

 

W rywalizacji grupowej zawodnicy Średniawskiego zwyciężyli z Zespołem Szkół Techniczno-Ekonomicznych 1:0, ulegli Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych 0:3 i rozgromili Zespół Szkół Prywatnych 5:0.

Dwie wygrane pozwoliły na awans do fazy pucharowej z drugiego miejsca w grupie i udział w meczu o III miejsce, w którym zmierzyli się z Zespołem Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach. Po wyrównanym i zaciętym spotkaniu zwyciężyli piłkarze z Sułkowic w stosunku 2:1.

Reprezentantom Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego należą się słowa uznania za bardzo ambitną postawę i walkę do końca o uzyskanie jak najlepszego wyniku.

Halowe Mistrzostwo Powiatu uzyskane w lutym oraz IV miejsce w turnieju rozgrywanym na boisku zewnętrznym pozwala uznać kończący się sezon za bardzo udany, tym bardziej, że w obu imprezach brały udział prawie wszystkie szkoły ponadpodstawowe powiatu.

Skład Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego: Adrian Słowiak, Kamil Drabik, Miłosz Ciężkowski, Gabriel Rak, Wiktor Grochal, Mateusz Bujak oraz Nikodem Hołuj, Tomasz Leksander, Kamil Szczurek, Mateusz Podoba, Adrian Płatek, Piotr Kochan, Sebastian Trybulec

Trener: Łukasz Drewienkiewicz