Piłkarze Średniawskiego halowymi Mistrzami Powiatu

Ogromny sukces odnieśli reprezentanci Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach, którzy zajęli I miejsce w halowym etapie XX Turnieju Piłki Nożnej Szkół Średnich. Zawody rozgrywane były 27 lutego 2019 r. w hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach, a brały w nich udział wszystkie szkoły średnie powiatu myślenickiego.

 

W pierwszej fazie turnieju piłkarze Średniawskiego trafili do trudnej grupy z Zespołem Szkół w Dobczycach, Zespołem Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach. Remis oraz dwa zwycięstwa zapewniły im I miejsce i awans do finału, w którym zmierzyli się ze zwycięzcami drugiej grupy - Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach.

Mecz finałowy był wyrównany i stał na wysokim poziomie, zwłaszcza od strony taktycznej. Zakończył się wynikiem 0:0, w związku z czym o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Skuteczniejsi okazali się w nich zawodnicy Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego, wygrywając w stosunku 2:1.

Całej drużynie należą się słowa uznania za wspaniałą postawę i osiągnięcie mistrzostwa w dyscyplinie, w której poziom sportowy rywalizacji jest zawsze bardzo wysoki.

Należy nadmienić, że duży wkład w zwycięstwo miał Adrian Słowiak, który świetnie spisywał się w bramce, zachowując czyste konto we wszystkich meczach, w których występował, a ponadto w finałowej serii rzutów karnych obronił dwa strzały rywali. Organizatorzy turnieju bezdyskusyjnie przyznali mu nagrodę dla najlepszego bramkarza.

Skład Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego: Adrian Słowiak, Michał Nalepa, Kamil Drabik, Wiktor Grochal, Gabriel Rak oraz Filip Profic, Mateusz Bujak, Miłosz Ciężkowski, Dominik Sałach, Adrian Płatek

Trener: Łukasz Drewienkiewicz

Wyniki:

Faza grupowa:

ZS Dobczyce - ZS im. A Średniawskiego 2:2

bramki: Gabriel Rak 2

ZS im. A. Średniawskiego - ZSTE Myślenice 2:0

bramki: Michał Nalepa, Gabriel Rak

ZSPMSG Myślenice - ZS im. A. Średniawskiego 0:1

bramka: Wiktor Grochal

Finał:

ZS im. A. Średniawskiego - ZSO Myślenice 0:0; karne 2:1

bramki: Dominik Sałach, Kamil Drabik