3 TG w Pieninach

W dniach 13-14 czerwca 2017 r. klasa 3 TG wraz w wychowawcą p. Łukaszem Drewienkiewiczem oraz p. Katarzyną Birnbaum uczestniczyła w wycieczce krajoznawczo-turystycznej w Pieniny. Grupie asystował również przewodnik – p. Leszek Maślanka.

Uczestnicy wycieczki mieli okazję poznania walorów przyrodniczych i głównych atrakcji turystycznych Pienińskiego Pasa Skałkowego. Program pierwszego dnia obejmował wyjście na dwa najbardziej rozpoznawalne szczyty, tj. Trzy Korony i Sokolicę. Następnie grupa udała się do punktu noclegowego w Grywałdzie, gdzie po obiadokolacji i zasłużonym odpoczynku miejscowi organizatorzy przygotowali grilla, a wieczorem zaaranżowali dyskotekę.

 

W planie drugiego dnia znalazło się przejście malowniczym Wąwozem Homole i wejście do rezerwatu przyrody Biała Woda. Po kilkugodzinnej wędrówce i czasie przeznaczonym na posiłek wycieczka udała się w drogę powrotną do Myślenic.

Dwudniowy wyjazd dostarczył uczestnikom wielu wrażeń i pozytywnych emocji, a aktywnie spędzony czas w otoczeniu pięknego górskiego krajobrazu przyczynił się z pewnością do odreagowania trudów mijającego roku szkolnego.

 

ŁD