Wydarzenia
Baltie 2018

Przypominamy o trwającym "Etapie domowym", którego zakończenie zostało przesunięte na 23 marca 2018 r. Zadania konkursowe są dostępne dla osób zapisanych na stronie baltie.net -> Baltie 2018 -> Etap domowy -> zakładka "Zadania".

Po tym czasie zostanie wybranych 20 uczestników z najwyższymi wynikami do etapu szkolnego, który odbędzie się pod koniec marca.

Osoby zainteresowane mogą jeszcze dokonać zapisu u następujących nauczycieli: Józefa Jaska, Krzysztofa Janusa oraz Patrycji Cholewy.

PC

 
Międzyszkolny Festiwal Informatyczny "Projekt na szóstkę"

Zapraszamy do udziału w Międzyszkolnym Festiwalu Informatycznym "Projekt na szóstkę".

Do konkursu mogą być zgłaszane autorskie projekty informatyczne wykonane samodzielnie lub w zespole (zespół mogą tworzyć maksymalnie 3 osoby). Przykładowe projekty, które mogą startować w konkursie, to:

•    aplikacja (program) desktop – program napisany w dowolnym języku, przeznaczony do zainstalowania na komputerze, laptopie
•    aplikacja mobilna – program napisany w dowolnym języku, przeznaczony do zainstalowania na urządzeniu przenośnym (telefon, smartfon, tablet)
•    aplikacja (strona) web – program napisany w dowolnym języku, wykonywany na serwerze web, prezentowany w przeglądarce internetowej
•    animacja (film) 3D – projekt wykonany za pomocą oprogramowania do grafiki 3D, wyeksportowany w postaci filmu w formacie obsługiwanym przez popularne odtwarzacze (avi, mpeg, mov, inne)
•    grafika 2D i 3D – statyczne obrazy 2D lub 3D, wykonane ręcznie i obrobione komputerowo, lub wykonane za pomocą oprogramowania do grafiki 3D, wyeksportowane w postaci jednego lub więcej plików w popularnych formatach (jpg, png, inne)
•    projekt muzyczny – utwór muzyczny skomponowany przy pomocy oprogramowania dedykowanego do tego celu, wyeksportowany w postaci pliku w  popularnym formacie (mp3, flac, inne)
•    inne.

Więcej…
 
List od bohaterki Maratonu Pisania Listów

Shackelia Jackson walczy o sprawiedliwość dla swojego zamordowanego brata. Nakiea został zastrzelony przez jamajskich policjantów. Shackelia stała się głosem dziesiątek rodzin, których najbliżsi zginęli w podobny sposób.

Podczas Maratonu Pisania Listów w grudniu 2017 roku pisaliśmy listy do władz Jamajki oraz wysyłaliśmy słowa wsparcia do Shackelii, żeby wiedziała, że nie jest sama i może liczyć na solidarność społeczności międzynarodowej. Oto odpowiedź, jaką nam przesłała:

Do wszystkich przyjaciół,

Stworzenie idealnej odpowiedzi trwało dłużej, niż się spodziewałam, więc postanowiłam po prostu napisać od serca.
Przez ostatnie 3 lata przemawiałam jako załamana siostra, dbając o to, by inni nie zapomnieli o sprawie mojego brata. Z czasem dostrzegłam ewolucję tej roli, zobaczyłam wszystkie drzwi, które otworzyłam dla innych, ale także zagrożenia i niebezpieczeństwa, jakie stwarza ta sytuacja dla mnie.

Więcej…
 
Powiatowy konkurs języka angielskiego

Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcami szkolnego etapu XII Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego są następujący uczniowie:

I miejsce - Patryk Wypartowicz (klasa 3TIb)

II miejsce – Eryk Piekarczyk (klasa 1TIb)

III miejsce – Paweł Pasiowiec (klasa 1TIb)

Uczniowie uzyskali najwyższe wyniki punktowe w naszej szkole i zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu, który odbędzie się 2 lutego 2018 roku o godz. 9.30 w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w finale konkursu.

Zespół Języków Obcych

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 139